• 4 czerwca 2023

Zamknięta z drzwiami przesuwnymi, tradycyjna szafa może sprawić, że sypialnia poczuje się mała i ciasna. Nowym trendem jest posiadanie szafy otwartej na pokój. Może być całkowicie niezamknięta lub przykryta drzwiami przesuwnymi z przezroczystego szkła. Takie obudowy świetnie sprawdzają się w mieszkaniach, które mają minimalistyczny lub loftowy wystrój. Wizualnie powiększają przestrzeń i nadają jej aktualny charakter.

Ważne jest, aby przy wyborze otwartej szafy odpowiednio zaaranżować jej wnętrze. Dzięki temu będzie ona przez cały czas widoczna dla gości i członków rodziny. Szafa powinna być dobrze zorganizowana. W przeciwnym razie nada sypialni nieatrakcyjny wygląd.

Warto zaplanować wnętrze domowej garderoby. Można zacząć od wydzielenia poszczególnych stref. Chodzi tu o ubrania, które wiszą na szynach, szuflady na buty i bieliznę, a także otwarte półki i specjalne kosze do garderoby. Możesz podzielić szafę na różne moduły, jeśli będzie z niej korzystać wiele osób. Dzięki temu członkowie rodziny nie będą sobie przeszkadzać, nawet jeśli szafa będzie używana jednocześnie. Każdy moduł garderoby można również dostosować indywidualnie, np. w części damskiej jest więcej miejsca na buty i sukienki.

garderoba

Jak dobrać wyposażenie szafy otwartej?

Wyposażenie szafy, która otwiera się na pomieszczenie, powinno być wysokiej jakości, aby można było wykorzystać je do dekoracji przestrzeni. Do wyboru są kosze ażurowe, metalowe lub rattanowe w różnych kolorach. Są one zarówno praktyczne, jak i niezwykle atrakcyjne dzięki ukrytemu w ramie suwakowi.

Kosze możesz wykorzystać również jako akcesoria do garderoby, np. antypoślizgowy wieszak na spodnie czy szuflady na buty. Również w nich możesz zorganizować biżuterię i organizery na akcesoria. Pantograf do szafy umożliwi łatwy dostęp do wysoko zawieszonych ubrań. Dostępne są one w różnych szerokościach (odpowiednio 60, 70 i 80 cm), dzięki czemu możemy je dopasować do różnych rozmiarów szaf. Komfortowe użytkowanie szafy zapewnią takie detale jak pełne wysuwanie i ciche zamykanie. Nie zapominajmy również o kolorze. Okucia do szaf w klasycznej bieli świetnie wyglądają z szafami z jasnego drewna, natomiast modny antracyt sprawdzi się przy czarnym lub ciemnym drewnie.

 

Top