• 29 stycznia 2023

Garderoba ewoluowała do roli niezbędnej, oddzielnej przestrzeni, w której można przechowywać ubrania, buty i akcesoria. Zanim wybierzesz odpowiednie akcesoria meblowe, ważne jest, aby dobrze zorganizować garderobę.

Po podjęciu decyzji o rodzaju szafy, na przykład, czy powinna to być szafa otwarta czy zamknięta, możesz rozpocząć projektowanie układu wnętrza. Ważne jest, aby określić, jakie wyposażenie szafy jest najbardziej preferowane i czego będziesz używać. Opcji jest wiele, można znaleźć funkcjonalne szuflady i wieszaki. Powinieneś maksymalnie wykorzystać każdy centymetr przestrzeni do przechowywania.

Wyposażenie wnętrz w funkcjonalne szafy

Wieszaki, szuflady i półki to trzy główne elementy garderoby. Bez nich trudno jest uporządkować rzeczy w sposób schludny i łatwy. Pantograf z podnośnikiem olejowym to doskonałe rozwiązanie do wieszania ubrań w wąskiej szafie. W wąskich i szerokich garderobach będziesz mieć więcej miejsca. Bo tak wysoko możesz powiesić rzeczy rzadziej używane (np. Garnitury, kurtki zimowe i płaszcze jesienne. Kontynuuj dyskusję na temat wieszaków. Nie zapomnij wspomnieć o wieszakach, które można wykorzystać na spodnie, krawaty i paski. 

Trudno wyobrazić sobie funkcjonalną szafę bez koszy na bieliznę. W stalowych koszach można przechowywać zarówno rzeczy osobiste, jak i ręczniki, ścierki, czy pościel. Równie przydatne są szuflady na buty, sandały, kozaki, szaliki, czapki i rękawiczki. Warto mieć też półki na swetry i koszulki, a także koce.

funkcjonalna gaderoba

Szafa, która jest praktyczna z zewnątrz

Choć wnętrze szafy może być ważne, nie wystarczy pominąć jej zewnętrznej strony. Należy wziąć pod uwagę estetykę i funkcjonalność akcesoriów meblowych, jeśli decydujemy się na system zamkniętej przestrzeni, jakim są szafy. Uchwyty szuflad i szafek muszą być łatwe do otwierania i zamykania.

Rozwiązania przesuwne są lepsze od tradycyjnych drzwi szafek w przypadku wąskich przestrzeni. Nie zajmują miejsca i chronią tekstylia przed brudem i kurzem. Nowoczesne prowadnice do szaf ułatwiają wsuwanie i wysuwanie skrzydeł drzwiowych.

Warto też zadbać o pozostawienie w szafie miejsca na biżuterię, perfumy czy kosmetyki. Wówczas na ścianie możesz powiesić półki, które pomieszczą ozdobne pudełka lub szkatułki. Nie musisz zadowalać się prostymi rozwiązaniami. Wspornik do półek doda Twojemu wnętrzu nowoczesności i stylu.

Nie zapomnij!

Choć szafa może być niewielkich rozmiarów, może dobrze wkomponować się w większą przestrzeń np. sypialni. Liczy się tylko dostępna przestrzeń i Twoje konkretne potrzeby. Skorzystaj z kreatorów online, aby stworzyć swoją szafę lub skonsultuj się z profesjonalistami. Pamiętaj jednak, że dobrze zaprojektowana przestrzeń z akcesoriami meblowymi może służyć przez całe życie i być atutem w utrzymaniu czystości w domu lub mieszkaniu.

 

Top