• 4 czerwca 2023

Coraz częściej budzimy się do promieni słońca wpadających przez okno co oznacza, że zaczęła się wiosna! Aby łatwiej wyjść ze snu zimowego, warto ożywić swoje wnętrze. Możecie to zrobić dzięki kilku prostym sztuczkom. Co zrobić, aby przywitać wiosnę w swoim domu?

Od razu uprzedzamy, że w tym artykule nie będziemy się skupiać na zmianach we wnętrzach, które wymagają zaangażowania ekip remontowych, a na tym, co możecie wprowadzić samodzielnie. Mało kto przeprowadza w domu co kwartał remont. Tak więc dzisiaj recepta na szybkie wiosenne wnętrze!

Jednocześnie wprowadzenie w swoim domu kilku, nawet drobnych zmian w ramach pożegnania zimy to zdrowa praktyka. Naszym zdaniem łatwiej jest wtedy wyjść ze stanu ” błogiego lenistwa pod kocem na kanapie” do „błogiego lenistwa na kocu poza domem”. Ale jak skutecznie wprowadzić wiosnę do wnętrza bez marnowania czasu i pieniędzy?

1. Wiosenne porządki

Zanim zaczniecie szykować się na zakupy w postaci wiosennych dodatków, to zacznijcie od uporządkowania własnej przestrzeni. Zarezerwujcie sobie jeden dzień wolny, który poświęcicie na sprzątanie. Posegregujcie tego dnia rzeczy, wyrzućcie to co niepotrzebne, a grube koce i kurtki pochowajcie głęboko do szaf. Niedopalone świeczki o zapachu cynamonu lub gorącej czekolady mogą poczekać do następnej zimy.

To może brzmieć trywialnie, ale naprawdę kiedy oczyszczasz przestrzeń wokół siebie, oczyszczasz także swój umysł. Taka aktywność zaraz sprawi, że poczujecie się lekko i świeżo – a tak właśnie wszyscy powinniśmy czuć się wiosną.

2. Kwiaty

Kwiaty zawsze są dobrą dekoracją, ale idealnie sprawdzają się, aby pożegnać zimowy klimat w domu. Pięknie wyglądają i ożywiają wnętrze, a dodatkową przypominają o kwitnącej pogodzie za oknem.

Na straganach i targach pojawia się coraz więcej sezonowych kwiatów, z których możecie tworzyć zachwycające bukiety. Ostrzegamy, że może się z tego rozwinąć uzależniające hobby! Joasia z naszego zespołu jest już na niejednej grupce na Facebook’u (np. „Pokój bukietów”), gdzie wymienia się zdjęciami swoich wiązanek z innymi miłośnikami kwiatów.

3. Wiosenne dekoracje

Wcale nie musicie wymieniać całego wyposażenia, aby ożywić swoje wnętrze. Z pewnością spektakularny efekt dałaby wymiana poszewek na poduszkach, zakup nowych narzut lub zasłon w wiosennych kolorach, np. żółtym, zielonym lub fioletowym. Ale jeśli nie macie na to czasu, pieniędzy i ochoty, to mamy dla Was inne rozwiązania.

Aby Wasze wnętrze nabrało wiosennego klimatu, super sprawdzi się regularne uzupełnianie patery na stole świeżymi owocami. Nic przecież nie krzyczy „ciepło, słońce!” bardziej niż soczyste truskawki i pomarańcze. Innym prostym sposobem na wiosenne wnętrze jest też założenie własnego ogródka z ziołami w kuchni lub kupienie swoim kotom trawy do zabawy. No i oczywiście nasz ulubiony dodatek – obrazki na ścianę! Jeśli Wasze mieszkanie jest pełne ramek na ścianach, to może warto wymienić grafiki wewnątrz na te w motywie wiosennym?

4. Balkon i taras

Najważniejsze jest wnętrze… Jednak kiedy pogoda pokazuje +15 stopni Celcjusza, a Wy pierwszy raz od pół roku umyliście okna, to nagle okazuje się, że równie warto zadbać o zewnętrze. Mamy na myśli oczywiście balkon lub taras, jeśli tylko taki posiadacie! Sprawcie sobie namiastkę raju we własnym metrażu, wystawiając na zewnątrz kilka mebli (krzesła, ławę, stolik kawowy) i roślin. Nie musicie nawet wychodzić z własnego mieszkania, aby korzystać z wiosennego słońca i ciepłego wiatru.

Mamy nadzieję, że piękna pogoda utrzyma się na dłużej i wszyscy będziemy mogli delektować się wiosennym klimatem – zarówno na zewnątrz, jak i w swoich wnętrzach. Jak widzicie, wcale nie potrzeba dużo, aby uzyskać ten efekt.

Top