• 4 czerwca 2023

W polskich łazienkach i kuchniach najpopularniejsza jest armatura chromowo-srebrna. Jest wiele osób, które chcą być wyjątkowe i wyróżniać się z tłumu. Zwracają się oni do czarnej armatury w celu uzyskania unikalnego rozwiązania. Może to być świetny sposób na oderwanie się od tradycyjnego wystroju łazienki i kuchni. Autorką dzisiejszego postu będzie Agnieszka Możejko, z Bathroomplus. Pokaże ona, jak można odmienić wnętrza za pomocą zaledwie kilku czarnych elementów.

Armatura - Choć armatura jeszcze do niedawna nie była popularnym wyborem, obecnie jest bardzo modnym trendem w łazienkach i kuchniach. Niskie zainteresowanie czarną armaturą wynikało po części z wysokiej ceny takich produktów. Spowodowało to ograniczony wybór czarnej armatury.

Czarna armatura może być świetną opcją dla tych, którzy chcą zastosować mocne, ale ponadczasowe akcenty. To opcja dla tych, którzy są otwarci na światowe trendy i nie mają nic przeciwko wykorzystaniu elementów, które kochają projektanci wnętrz. Nie ulega wątpliwości, że ciemne kolory będą wkrótce normą.

Łazienka z czarną armaturą - wyjątkowe rozwiązanie

Jak wykorzystać czarną armaturę w łazienkach? Nie obawiajmy się o przestrzeń. Wielkość łazienki nie zmniejszy się przez dodanie czarnych elementów, takich jak umywalka czy bateria wannowo-prysznicowa. Czarne baterie w połączeniu np. z białą umywalką stworzą piękny duet. Warto dobrać odpowiednie płytki, meble czy ceramikę, aby czarne baterie były "numerem jeden" w łazience. Baterie będą się wyróżniać na tle jasnych kolorów, dzięki czemu płytki i meble pozostaną w swoich naturalnych barwach. Ciepłe oświetlenie podkreśli całość.

Czarne baterie sprawdzą się zarówno w łazience w stylu industrialnym, gdzie podkreślą prostotę aranżacji, jak i w klasycznie urządzonej, gdzie będą kluczowym elementem.

Czarna armatura w kuchni - Designerski ruch

Czarne baterie to popularny wybór do kuchni. Nieważne, czy wybierzesz baterię jedno- czy dwuuchwytową, czy wylewkę w kształcie litery U czy F, bateria w kolorze czarnym będzie najlepiej wyglądać ze zlewem w tym samym kolorze. To nie tylko bateria; to także element dekoracyjny, który może być wykorzystany do ozdobienia każdej kuchni.

Na rynku dostępnych jest wiele czarnych baterii kuchennych, niektóre w stylu retro. Niektóre modele lepiej sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Świetnym rozwiązaniem jest urządzenie kuchni w kolorze czerwonym i czarnym. Te dwa mocno kontrastowe kolory sprawią, że kuchnia będzie się wyróżniać na tle czerwonych płytek. Taka aranżacja jest zdecydowanie warta rozważenia!

Polecana jest armatura w kolorze czarnym

Zanim zdecydujesz się na zakup czarnej baterii w swojej kuchni lub łazience, zastanów się nad zastosowaniem takich baterii. Czy są one bardziej odporne na plamy niż modele chromowane? To pytanie jest często zadawane przez dekoratorów wnętrz. Każda bateria może ulec zaplamieniu. Producenci ciężko pracują nad udoskonaleniem swoich produktów, aby ułatwić ich użytkowanie. Pokrywają baterie specjalnymi powłokami, które zapobiegają przywieraniu do nich brudu i powstawaniu smug.

Top