• 4 czerwca 2023

Gniazda blatowe można zamontować bezpośrednio do blatu stołu lub biurka. Wystarczy delikatnie nacisnąć pokrywę i podnieść ją, aby podłączyć sprzęt. Po zakończeniu pracy należy wsunąć listwę przedłużającą z powrotem na miejsce na blacie i zamknąć ją. Podłączenie gniazda wpuszczanego w blat do źródła zasilania wymaga jednego kabla, który biegnie pod biurkiem. Urządzenie może być zainstalowane w niemal każdym pomieszczeniu i jest łatwe w montażu. Gniazda mogą być montowane na blatach, ale mają również możliwość montażu na ścianie lub zagłówku łóżka.

Jaki rodzaj gniazda nablatowego wybrać?

Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o wybór gniazda nablatowego. Modele te mogą różnić się kształtem i kolorem, a także rodzajami i liczbą wejść. Gniazda te są popularne, ponieważ można je łatwo dopasować do otworów w biurkach. Jednak gniazda o takim kształcie mogą pomieścić mniej wejść niż te z gniazdami prostokątnymi. Można również skorzystać z przedłużaczy wpuszczanych, które mają okrągłą pokrywę i umożliwiają dostęp do trzech-czterech gniazd.

Gniazda prostokątne są idealne do większych stołów, takich jak te używane w salach konferencyjnych. W salach konferencyjnych lub tam, gdzie z biurka korzysta więcej niż jedna osoba. Gniazda prostokątne są często płytsze niż gniazda okrągłe, dlatego najlepiej sprawdzają się w biurkach, pod którymi znajdują się szuflady lub szafki.

Oprócz wielkości i kształtu gniazda, należy zwrócić uwagę na gniazda typu. Zazwyczaj są dwie opcje: Gniazda francuskie z bolcami uziemiającymi lub gniazda schuko bez bolców. Większość nowych przedłużaczy biurkowych oprócz standardowego napięcia wejściowego 230V posiada od jednego do dwóch wejść USB. Niektóre modele mogą być również wyposażone w złącze HDMI. Ważne jest, aby przedłużacz biurkowy był wodoszczelny. W przypadku biur wystarczy klasa IP20. Jeśli jednak chcesz zainstalować gniazdo wpuszczane w blat w łazience lub kuchni, powinieneś rozważyć klasę IP54.

gniazdo blatowe

Estetyka miejsca pracy

Komfort powinien być priorytetem w każdej aranżacji przestrzeni, niezależnie od tego, czy służy ona do pracy, czy do użytku osobistego. Zainstalowanie gniazda wpuszczanego w blat roboczy ułatwi wykorzystanie przestrzeni jako miejsca pracy. Ukryte w blacie roboczym gniazdka elektryczne są łatwe do ukrycia przed dziećmi i nie zbierają kurzu. Nowoczesne gniazda na blacie wyglądają świetnie i nie zakłócają wystroju biura. Możesz wybierać spośród modeli w neutralnych kolorach, w tym czarnym lub białym. Albo ze stali szczotkowanej. Nowoczesne biurowe must-haves takie jak gniazdka są proste w montażu, praktyczne i dyskretne.

 

Top