• 4 czerwca 2023

Coraz częściej Polacy wybierają ekologiczny styl życia. Ten trend widoczny jest również w aranżacji wnętrz. Można znaleźć świetne meble i dodatki z drugiej ręki za ułamek kosztów. Jest to nie tylko modne, ale również dobre dla środowiska. Oferujemy kilka wskazówek z pierwszej ręki, jeśli szukasz dekoracji swojego domu za pomocą przedmiotów z drugiej ręki. Jak sprawić, aby twoja transformacja vintage była przyjazna dla środowiska.

Prawdopodobnie widziałeś już wiele informacji w Internecie na temat trendów wnętrzarskich w 2022 roku, w tym popularnych stylów boho i art deco. Dziś powiemy Ci, co naszym zdaniem będzie najbardziej popularnymi i fascynującymi trendami wnętrzarskimi na ten rok. Metamorfoza vintage jest również przystępna cenowo i nadaje się do każdego domu czy mieszkania.

Interior Emergency zobowiązuje do podejmowania świadomych decyzji. Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Gdybyśmy mieli wybrać jeden trend wnętrzarski na rok 2022 byłby to zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko. Wiele pięknych i stylowych "mebli z recyklingu" będzie częścią naszych wnętrz, wraz z hasłami "recycle", "re-use". Można je wykorzystać w każdym stylu, więc w każdym domu znajdzie się dla nich miejsce. W tym tekście wyjaśnimy, dlaczego trendy vintage i second-hand są wspierane, gdzie ich szukać i co brać pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Jak styl vintage i zero waste przejmuje wnętrza?

Chodzenie do sklepów z tartakami było kiedyś sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy. Dziś jest to świadomy wybór, który ma na celu pomoc środowisku. Ekologiczny styl życia staje się coraz bardziej popularny. Jesteśmy w stanie uniknąć kupowania w sklepach sieciowych i korzystać z second-handów, by zaopatrywać się w żywność. Słowo "vintage" jest niemal synonimem "najlepszego wyboru", zwłaszcza wśród młodych ludzi. Nasza przyjaciółka, która uważa zakupy za swoją ulubioną formę relaksu czy przyjemności, zrobiła sobie postanowienie na nowy rok, że ograniczy zakupy nowych rzeczy do żywności i środków czystości.

Do mody wracają też przedmioty z poprzednich dekad, głównie z lat 70-tych, 80-tych i 90-tych. Zaczynamy ponownie dostrzegać piękno i nazwy komunistycznego designu. Można kupić prawie wszystko używane: meble, oświetlenie i ceramikę, plakaty, akcesoria i komplety sztućców .

Metamorfoza vintage: Dlaczego warto kupować przedmioty vintage lub repurpose?

Są one łatwo dostępne i niedrogie, ale to nie jedyna korzyść. Istnieje wiele korzyści z używania mebli z recyklingu:

  • Masz gwarancję jakości. Nie musisz używać gorszej jakości, aby uzyskać używane meble. Meble, które istnieją od 20 do 30 lat, świadczą o ich trwałości. Meble kiedyś były wykonywane z pełnowartościowego drewna. Dziś mamy do czynienia głównie z produktami drewnopodobnymi. Prawdą jest, że możesz być zmuszony do zaakceptowania pewnych niedoskonałości podczas zakupu używanych mebli. Możesz mieć pewność, że twoje meble będą trwały przez wiele dziesięcioleci.
  • Nie musisz obawiać się wprowadzania zmian na własną rękę. Nie musisz obawiać się wprowadzania zmian, gdy kupujesz zupełnie nową szafę. Możesz przekształcić używane meble za pomocą pędzla i nowych uchwytów. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.
  • Każdy mebel jest niepowtarzalny. Ambulans wnętrzarski projektuje meble, które są niepowtarzalne. Chcemy, aby klienci czuli, że dom lub mieszkanie, które kupują jest ich własnym ???? Ten efekt można osiągnąć dzięki nowym meblom, ale nic nie pobije niepowtarzalnego wrażenia, jakie dają meble używane!
  • To działa w drugą stronę. Używane meble można sprzedać również dlatego, że można je kupić! Nie musisz wyrzucać swojej kanapy w salonie - ktoś inny będzie mógł znaleźć w niej dużą wartość ???? Jest to również niedrogi sposób na wymianę mebli (i możesz nawet wygrać!) ).
  • Dbasz o Ziemię. Najlepsze jest to, że nie ma nic bardziej seksownego niż przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. ?

Vintage metamorfoza: Gdzie znaleźć rzeczy z drugiej ręki

Znalezienie mebli z odzysku w dobrym stanie nie musi być trudne. Oto kilka miejsc, od których można zacząć poszukiwania.

  • Możesz znaleźć je w Internecie. Aby znaleźć nową kanapę, nie musisz nawet wstawać ze swojej obecnej . Nie musisz nawet ruszać się ze swojej obecnej kanapy, aby znaleźć idealne meble lub akcesoria. Wszystko, czego potrzebujesz, to połączenie z internetem i zdolność do poznania, gdzie szukać. Istnieje wiele grup i profili, które sprzedają używane meble w mediach społecznościowych. Możesz również wyszukać "Kram z odzysku-PRL VINTAGE Loft" na Facebooku lub na Instagram. Jeśli media społecznościowe nie są Twoją mocną stroną, możesz rozważyć Gumtree lub OLX. Oferują one równie wiele opcji!
  • Sklepy stacjonarne. Rozumiemy, że nie każdy czuje się komfortowo podczas zakupów online. Niektórzy wolą zobaczyć meble osobiście, a nie tylko na zdjęciach. Dotknąć, otworzyć drzwi. Jest coraz więcej godnych uwagi sklepów stacjonarnych sprzedających używane meble. Vintage Collective to świetne miejsce na warszawskiej Pradze. Można tam napić się taniej kawy, a potem wrócić do sklepu, by kupić używany fotel. 
  • Wybierz się na spacer. Jest jeszcze jeden sposób na znalezienie dobrych używanych mebli, a to jest chodzenie. Szukaj gabarytów, które ludzie wyrzucają do śmietników na następnym spacerze. Nie wszystkie osiedla mają specjalne czasy dla przedmiotów wielkogabarytowych. To jednak dobry pomysł, aby utrzymać swoją wiedzę na bieżąco. Nigdy nie wiesz, kiedy możesz znaleźć swój skarb... i czy jest on wolny! Polecamy nieśpieszną poranną przejażdżkę na pchle targi lub bazary. Można tam znaleźć nietypowe wyposażenie wnętrz w okazyjnych cenach.

Top