• 4 czerwca 2023

Wszyscy wiemy, jak próba pracowania w łóżku często kończy się fiaskiem. Stół w salonie dla wielu także nie jest dobrym rozwiązaniem. We własnych czterech ścianach ciężko jest się nie rozproszyć: w takim razie jak próbować to powstrzymać? Warto uwzględnić we wnętrzu home office – oto kilka sposobów:

1. Dobrze zorganizuj przestrzeń.

Pogotowie Wnętrzarskie zawsze powtarza, że w każdym pokoju potrzebne jest dużo miejsca do przechowywania! Domowe biuro nie jest wykluczone z tej zasady: tu szczególnie przydadzą Ci się organizery i szafki jeśli np. twoja praca wiąże się z papierkową robotą. Nasi architekci przy takich projektach proponują Klientom biurko z wbudowanymi szafkami, nierzadko również półkę nad stanowiskiem.

2. Przemyśl zakup oświetlenia.

Nieważne gdzie, zawsze najlepsze jest naturalne światło. Dlatego spójrz jeszcze raz po swoim mieszkaniu i zobacz, czy nie ma jakiejś niewykorzystanej przestrzeni przy oknie (albo czy nie ma takiej, której można zmienić miejsce). Do lampki na swoim biurku też koniecznie spraw sobie właśnie żarówkę o naturalnej barwie. Zwłaszcza przy godzinach pracy przed komputerem będziesz sobie wdzięczna za ten wybór.

3. Dla roztargnionych – odgrodź przestrzeń biurową od reszty domu.

Po dłuższym czasie przy biurku każdy ma prawo być rozkojarzony. Jeśli to jest Twój problem i nie masz tego luksusu aby wyodrębnić w tym celu oddzielny pokój, to rozdziel home office od reszty wnętrza. Pomocne w tym mogą być np. ustawienie we wnęce bądź rogu pokoju, regały na książki, zasłonki, parawany.

4. Spersonalizuj przestrzeń swojego home office.

Niby błahe, ale bardzo ważne! Jesteś typem minimalisty? Oszczędź sobie błyskotek i dekoracji. Białe ściany i równiutko poukładane książki Cię nudzą? W takim razie może spodoba Ci się humorystyczny plakat lub jakikolwiek inny obrazek. Uspokaja Cię natura? Otocz się dżunglą. Możliwości jest nieskończenie wiele, a zaraz zobaczysz, że przebywanie w home office będzie dla Ciebie samą przyjemnością.

5. Pobaw się kolorem na ścianie.

Nie każdemu marzą się takie metamorfozy, ale jeśli chcesz iść na całość to ta rada jest zdecydowanie dla Ciebie. Dodatkowo to świetna metoda, aby w małych mieszkaniach rozdzielać dwie strefy jednego pokoju: wystarczy farba, wałek i trochę taśmy. Pomalowanie tylko części biurowej odda wrażenie, jakbyś przebywał w zupełnie innym pomieszczeniu: a przy okazji wygląda świetnie! Poniżej przedstawimy kilka naszych rozwiązań przy pracy kolorem na ścianach.

6. Mottem home office ma być: ładnie, wygodnie i cicho!

Szczególnie rodzice lub współlokatorzy głośnych domowników powinni wziąć ten czynnik pod uwagę. Chcemy przecież, aby w trakcie pracy uniknąć możliwie najwięcej rozproszeń. Dlatego jeśli np. masz dzieci, to postaraj się uwzględnić home office możliwie najdalej od miejsca, gdzie przebywają najczęściej w ciągu dnia. Ważne jest też, aby było ci tam wygodnie – aby kanapa lub łóżko kusiły choć trochę mniej. Dlatego przy zakupie krzesła lub innego miejsca siedzącego koniecznie je przetestuj!

Top