• 4 czerwca 2023

Ponad połowa Polaków ma zwierzę domowe. Większość osób ma domowego kota lub psa. To właśnie na nich skupimy się dzisiaj. Projektując mieszkanie dla czworonożnego pupila należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Jak sprawić, by mieszkanie było przyjazne zwierzętom? 

Na świecie jest wielu miłośników zwierząt domowych. Remontując lub kupując nowe mieszkanie, warto pomyśleć o tym członku rodziny. Jeśli rozważamy adopcję pupila do już urządzonego mieszkania, jest pewne pocieszenie: większość zmian można przeprowadzić wewnątrz mieszkania.

Uwielbiamy łączyć funkcjonalność i wygodę z dobrym designem. Nie oczekuj jednak, że powiemy Ci, abyś zrezygnował z estetyki na rzecz funkcjonalnych rozwiązań, które będą praktyczne dla Twojego psa lub kota. Możesz sprawić, że Twoje wnętrze będzie wyglądać profesjonalnie i spójnie, stosując się do tych wskazówek.

Jesteś właścicielem psa, który nie wybrał jeszcze mieszkania dla swojego pupila? To świetnie!!! Dzięki temu możesz zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy.

 • Lokalizacja. Wszyscy wiemy, że psy uwielbiają spacery. Szukając mieszkania szukajcie mieszkań w pobliżu parków, lasów lub innych terenów zielonych. Będziesz za to później wielokrotnie wdzięczny.
 • Adaptacja budynku. Kupno mieszkania lub przygarnięcie psa to decyzja długoterminowa. Stare psy mogą mieć problemy z chodzeniem po schodach, dlatego warto, abyś wybrał nieruchomość w budynku z windą lub na niższych piętrach.
 • Taras lub balkon. Psy uwielbiają przebywać na zewnątrz i obserwować świat. Taras lub balkon zaspokoi tę potrzebę. Dowiedz się, jak urządzić taras lub balkon.

Skupmy się teraz na aranżacji wnętrza, które jest przyjazne zwierzętom. ?

Jak sprawić, aby Twój dom był przyjazny zwierzętom? Meble dla zwierząt domowych.

Wbrew pozorom, zwierzęta domowe wymagają opieki i utrzymania wielu rzeczy. Powinny się tam znaleźć:

 • Jedno lub więcej miejsc do odpoczynku i/lub snu
 • Miski na jedzenie lub wodę
 • Akcesoria do pielęgnacji
 • zabawki,
 • Miejsce do przechowywania żywności
 • Konieczne będzie również zapewnienie miejsca na torby i smycz, aby pies mógł chodzić na spacery.
 • Koty będą wymagały kuwety i drapaka.

Ważne jest, aby zaplanować, gdzie będziesz przechowywać wszystkie te przedmioty, a także kupić odpowiednie akcesoria i stworzyć przestrzeń. Lepiej jest planować z wyprzedzeniem, aby wszystko było zorganizowane. Najlepiej zrobić to już na etapie projektowania.

Jak urządzić mieszkanie przyjazne zwierzętom. Funkcjonalne rozwiązania.

 • Polecamy zainstalowanie w przedpokoju haka, na którym będziesz mógł powiesić sprzęt spacerowy swojego pupila (smycz i torby, zabawkę itp.). W ten sposób zawsze będziesz miał pod ręką wszystko, czego potrzebujesz, gdy idziesz na spacer.
 • W kuchni będziesz musiał zlokalizować miejsce do przechowywania jedzenia oraz miejsce z miskami do jedzenia lub picia. Możesz ukryć jedzenie, trzymając je w pojemnikach lub w wyznaczonej szafce. Dobrym pomysłem jest dopasowanie kolorystyczne misek do wnętrza i umieszczenie ich w dogodnym miejscu dla Ciebie i Twojego pupila.
 • Ważne jest, aby w salonie było wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie zabawek i akcesoriów, a także umieszczenie posłania pupila. Pamiętaj, że zwierzęta domowe potrzebują zazwyczaj dwóch lub trzech miejsc do leżenia.
 • Łazienka to doskonałe miejsce na przechowywanie kociej kuwety, a także wszelkich przyborów niezbędnych do jej czyszczenia. Należy pamiętać, że kuweta musi być widoczna dla kota, gdy go mijamy. W tym pomieszczeniu możesz trzymać narzędzia do pielęgnacji swojego pupila, jeśli masz na to miejsce.

Jak urządzić mieszkanie, które jest przyjazne zwierzętom? Oto 4 zasady, o których warto pamiętać

Te wskazówki pomogą Ci zaprojektować funkcjonalne i piękne wnętrze, które jednocześnie będzie można dostosować do potrzeb Twojego pupila.

 1. Trwałe podłogi. Pugs nie będzie miał nic przeciwko temu, że jego pazury porysują podłogę. Jeśli dopiero planujesz remont, przyjrzyj się parkietowi i pomyśl o jego wymianie. Panele o wysokiej ścieralności, lakierowany dąb lub egzotyczne drewno twarde to niektóre przykłady podłóg odpornych na działanie zwierząt. Płytki ceramiczne lub gresowe to świetny wybór ze względu na ich trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości. Nie zauważysz brudu i futra w płytkach, które mają niejednolity kolor lub wzór.

2 Dopasuj meble dla zwierząt do koloru i stylu. Każdego dnia rośnie liczba wyposażenia dla zwierząt domowych dostępnych w sklepach. Możliwe jest dopasowanie kuwety, misek i legowiska zwierzaka tak, aby wtopiły się we wnętrze. Dopasowanie kolorów i stylów powinno być dla Ciebie wskazówką. Równie ważny jest komfort Twojego pupila. ?

3 Odpowiednie tkaniny. Niektóre tkaniny lepiej podkreślają futro... futrzane psy ???? Do takich tkanin należą wełna, aksamit i welur. Ryzykowne jest również kupowanie puszystych dywanów z długim runem do mieszkań ze zwierzętami.

4 Ukryj potencjalnie niebezpieczne przedmioty. Toksyczne środki czystości są na pierwszym miejscu. Upewnij się również, że twój zwierzak ma ograniczony dostęp do pojemnika na śmieci, aby nie zjadł resztek po powrocie do domu. Niektóre rośliny, takie jak aloes czy bluszcz, mogą być trujące dla zwierząt domowych. Jeśli zdecydujesz się trzymać je w mieszkaniu, to umieść je na wysokich półkach, aby nie zagrażały Twojemu czworonożnemu przyjacielowi. ?

Nie każdy ma czas lub pieniądze na remont przy każdej większej zmianie w życiu. Na konsultacje zapraszamy do kontaktu, jeśli jesteś zainteresowany zmianą czegoś w swoim mieszkaniu. Na pierwszym spotkaniu odmienimy Twoje wnętrze. ?

Top