• 4 czerwca 2023

Dla wielu osób jest to świetne rozwiązanie aranżacji wnętrz. Salon z aneksem kuchennym ma wiele zalet. Dowiedz się, jak zaprojektować go w swoim domu!

Dlaczego ktoś miałby wybrać salon z aneksem kuchennym? Nie tylko dlatego, że nie ma zbyt wielu opcji (ze względu na niewystarczającą ilość miejsca), ale także dlatego, że odpowiada ona wielu osobom. Właściciele dużych nieruchomości często wybierają to rozwiązanie.

Do popularności łączenia salonu z kuchnią przyczynia się rozwój technologii i trendów. Trendy te pozwalają na zaprojektowanie kuchni, która jest bardziej harmonijna z przestrzenią mieszkalną i mniej inwazyjna.

  • Kuchenki gazowe są coraz częściej zastępowane płytami ceramicznymi lub indukcyjnymi, co oznacza, że nie ma potrzeby posiadania żywego ognia w strefie dziennej.
  • Zmywarki, które są cichsze, to świetne rozwiązanie, by zminimalizować bałagan, jaki tworzą piętrzące się brudne naczynia.
  • Lodówki do zabudowy sprawiają, że przestrzeń wygląda na bardziej otwartą i zachęcającą, dzięki czemu łatwiej jest stworzyć piękne wnętrze.
  • Dobrze zaprojektowana wyspa kuchenna będzie świetnie wyglądać i oddzielić strefę dzienną od kuchennej. Będzie też ulubionym elementem w mieszkaniu. Wiemy o tym, bo widzieliśmy to najczęściej.

Projekt salonu z aneksem kuchennym - funkcjonalna przestrzeń.

Proces projektowania przestrzeni dziennej z kuchnią w małym lub dużym mieszkaniu będzie przebiegał inaczej. Nie ma znaczenia jak duże jest Twoje mieszkanie, warto zaprojektować je tak, aby miejsca przeznaczone do "brudnych" prac kuchennych (zlew i płyta grzewcza) były tak zlokalizowane, abyśmy siadając na kanapie w salonie nie mieli wrażenia, że siedzimy w ciągłym bałaganie.

Zastanów się również nad odległościami pomiędzy Twoją wyspą a blatem. Na przykład nie powinny być one zbyt małe, abyś mógł bez problemu rozpakować i otworzyć zmywarkę. Wbrew pozorom nie mogą być też zbyt duże, gdyż utrudni to traktowanie wyspy jako przedłużenia blatu.

Ważne jest, aby mieć dużo miejsca do przechowywania i szafek . Chodzi o to, aby przestrzeń poczuła się jak strefa dzienna w salonie. Będzie to możliwe z pomocą zakopanych urządzeń i akcesoriów kuchennych. W razie niespodziewanej wizyty teściowej zawsze można "upchnąć bałagan" do szafek. ?

Upewnij się, że masz dobrą wentylację. Jeśli nie ma, gotujący się bigos może pogorszyć sytuację.

Zadbaj o siebie,zainwestuj w rozwiązania łatwe do utrzymania w czystości - blaty i fronty, półki/półki itp. Jeśli kuchnia znajduje się w wydzielonej przestrzeni, można ją zamknąć drzwiami. W przypadku źle zaprojektowanego aneksu kuchennego w części mieszkalnej, trzeba będzie zamknąć oczy ???? Jest to szczególnie ważne, jeśli nie masz doświadczenia w projektowaniu wnętrz. Polecamy skontaktować się z projektantem wnętrz, który pomoże Ci zaprojektować idealną przestrzeń w Twoim mieszkaniu.

Jak urządzić strefę dzienną z kuchnią?

Poniżej przedstawiamy ważne uwagi podczas projektowania przestrzeni mieszkalnej z aneksem kuchennym:

  • Konsekwencja. Zalecamy stosowanie w miarę możliwości różnych stylów i wzorów. Ważne jest, aby traktować całe pomieszczenie jako jedno. Ważne jest, aby nie tworzyć kuchni, która wygląda jak skopiowana z innego świata.
  • Dobre oświetlenie. Dobre oświetlenie jest niezbędne. Istotne jest, aby oświetlenie blatów było odpowiednie do przygotowywania potraw, ponieważ niektóre prace kuchenne mogą być bardzo precyzyjne. Ważne jest, aby móc zmienić oświetlenie na ogólne, odkurzyć podłogę lub oświetlenie nastrojowe, aby można było cieszyć się czasem spędzonym z rodziną i przyjaciółmi.

Jak urządzić przestrzeń mieszkalną z aneksem kuchennym. 7 porad dotyczących aranżacji wnętrz, dzięki którym Twój dom będzie piękniejszy.

  1. Jeśli masz przestrzeń, rozważ wyspę kuchenną. Wyspa może być piękną dekoracją i ulubionym w domu.
  2. Wybierz swój ulubiony styl i podążaj za nim w obu obszarach. Dzięki temu podejmowanie decyzji podczas procesu projektowania jest bardzo proste.
  3. Mieszaj i dopasowuj kolory i materiały, aby stworzyć różnorodne wnętrza. Podobne rezultaty można osiągnąć za pomocą wyspy kuchennej, jak wspomniano powyżej.

4 Znajdź dobre miejsce dla swojego aneksu kuchennego. Ważna jest tutaj równowaga. Dobrze jest umieścić aneks kuchenny na jednej ścianie i nie przytłaczać salonu.

5 Kuchnia i część dzienna muszą być w harmonii. Wybierz meble kuchenne, które pasują do salonu i odwrotnie. Te dwa obszary warto zaprojektować jednocześnie.

6 Dopasuj meble do przestrzeni. Małe mieszkania stawiają więcej wyzwań przy projektowaniu funkcjonalnej przestrzeni życiowej z aneksem. Istnieje wiele opcji, aby to osiągnąć, w tym szafy z drzwiami przesuwnymi i mobilna wyspa kuchenna. Możemy je przestawiać w zależności od sytuacji. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie meble do przestrzeni mieszkalnej. W małych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się lżejsze meble.

7. Pomyśl o meblach wielofunkcyjnych i zadbaj o dodatki. Ładna misa wypełniona świeżymi owocami w salonie z aneksem kuchennym będzie świetnym dodatkiem do wnętrza. Stolik kawowy z półkami lub szufladami, sofa lub pufa z miejscem do przechowywania to meble, których zakup powinieneś rozważyć. Zawsze lepiej jest, gdy masz więcej miejsca do przechowywania! !

Projektowanie przestrzeni kuchennej wymaga wiele przemyśleń i przestrzegania pewnych zasad. Dowiedz się, jak uniknąć tych 6 błędów projektowych w swojej kuchni.

Top