Szukasz pomysłu na remont domu, ale nie wiesz gdzie? Szukasz elementów wykończeniowych do swojego nowego mieszkania? Masz dość wnętrza swojego mieszkania i chcesz je upiększyć? Zanim zaczniesz robić zakupy materiałów budowlanych lub zatrudniać fachowców, oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę.
Wielu osobom remont mieszkania kojarzy się z katastrofą: strasznym bałaganem, górami gratów i zszarganymi nerwami, a także inwestycją finansową. Ba! - Nieporozumienia i kłótnie z partnerem.
Na tym właśnie się znamy! Jesteśmy specjalistami od remontów mieszkań, domów i innych aranżacji. Nie jest to łatwe, nie będziemy kłamać. Nie przestawaj - nawet najbardziej pracochłonne projekty remodelingu przyniosą Ci na końcu radość i satysfakcję. Projektanci Pogotowia Wnętrzarskiego stworzyli poradnik, plan krok po - kroku. Dzięki niemu zredukujesz swój remontowy stres do minimum.
Zdecyduj: Metamorfoza czy remont?
Musisz najpierw rozważyć zakres prac, które są potrzebne w Twoim domu.
- Metamorfoza: Lekkie "kosmetyczne" zmiany, takie jak nowe kolory, tkaniny, a także dodanie do lub odświeżenie i przearanżowanie mebli.
- Albo poważny remont (taki jak wyburzenie ścian, przeniesienie mediów, zmiana podłóg itd.) ).
Przekonaliśmy się, że prawie każdy remont, który został rozpoczęty jako drobny, kończy się remontem kapitalnym. Już w tej chwili jest bałagan. Przesunęliśmy kilka ścian. Może warto wymienić kaloryfer pod oknem. A skoro kaloryfer nas straszy, to może warto wymienić okno, które wieje w zimie.
Ważne jest, aby rozpoczynając "rewolucję" stworzyć plan działań i ustalić priorytety. Kompleksowe i przemyślane podejście do wprowadzania zmian przyniesie większy efekt. Zarówno pod względem ekonomicznym, jak i wizualnym. Choć lubimy spontaniczność, nie polecamy ciągłych remontów. Może to prowadzić do kosztownych i nieefektywnych kosztów w dłuższej perspektywie. W tym przypadku obowiązuje zasada: zrób to raz i będzie po sprawie.
Metamorfoza wnętrza - czy jak?
Niektóre wnętrza nie wymagają radykalnych zmian czy kosztownego remontu, aby uzyskać nowy, świeży efekt estetyczny. Ten zakres prac jest tak szeroki, że uwielbiamy słowo "metamorfoza", które jest naszym ulubionym.
Ważna uwaga: Czasami, gdy chcemy dokonać zmian, wydajemy pieniądze na drobiazgi, które tak naprawdę nas nie satysfakcjonują. Jest to odczuwalny ubytek w portfelu. Nie polecamy. To ślepy zaułek: kupowanie bibelotów, akcesoriów, ditów itp. Lepiej tego unikać, a zamiast tego wykonywać następujące czynności:
- Zmień kolor ścian i/lub mebli Najpopularniejszym sposobem na wprowadzenie zmian we wnętrzu jest pomalowanie ścian na nowy kolor. Jest to szybkie i łatwe rozwiązanie, które można wykonać w ciągu kilku dni. Ściany można również "wskrzesić" za pomocą tapety, fototapety lub betonu architektonicznego.
- Nowe drzwi wewnętrzne
O ile wymiana podłogi może być trudna, bo wiąże się z usunięciem mebli i innymi nieładnymi pracami, o tyle drzwi wewnętrzne można zazwyczaj zamontować szybko i z minimalnym bałaganem. Nie muszą być drogie, ale muszą pasować do ogólnej estetyki.
- Skoncentruj się na pozornie nieistotnych szczegółach
Diabeł tkwi w szczegółach. Zwróć uwagę na elementy, które nadają życie Twojemu wnętrzu. Listwy przypodłogowe i klamki to dwa przykłady. Nawet mała zmiana, taka jak nowa listwa przypodłogowa, może nadać pomieszczeniu nowy wygląd.
- Tekstylna rewolucja
W ostatnich latach dekoracje tekstylne są popularnym sposobem na zmianę wystroju przestrzeni wewnętrznej. To dobry pomysł!!! Możesz odświeżyć swój pokój za pomocą nowych zasłon, dywanów, oryginalnych poduszek czy narzut. To zachwyci Ciebie i Twoich gości. Możesz uniknąć mylącej mieszanki kolorów, myśląc o tym, jak kolory, wzory i tekstury zostaną użyte. Wielokolorowa tapicerka meblowa jest najlepsza, jeśli inne tkaniny są w jednym kolorze.
- Sztuka i rzemiosło wystroju
Atmosferę ścian można zmienić również za pomocą różnych dekoracji, takich jak ramki na zdjęcia, świece, rzeźby i wazony. Stylistyczny efekt mogą dać także zegary ścienne, lustra, mapy i zdjęcia z podróży. Fototapety nie wychodzą z mody, ale dobrze dobrany motyw "wypełni" Twoje wnętrze.
Remont - co wchodzi w jego skład?
- Inspiracja, potrzeby i układ funkcjonalny, moodboardy.Najpierw zdecyduj, jaki kierunek estetyczny chcesz osiągnąć. Następnie konieczne jest stworzenie projektu układu funkcjonalnego, który uwzględni Twoje marzenia i potrzeby. Konieczne jest stworzenie szczegółowych rysunków technicznych i dobranie nowych kolorów ścian, mebli i dodatków. Ambulans Wnętrza przygotowuje z klientami moodboardy. Zestawiamy ze sobą wybrane przez klienta materiały, meble i dodatki, a następnie sprawdzamy jak do siebie pasują.
- Kosztorys Jest to tabela, w której wypisane są wszystkie elementy wyposażenia, materiały i ekipy, które zostaną wykorzystane w naszym wnętrzu. Wystarczy na początku zsumować szacunkowe koszty każdego elementu - daje nam to przybliżony obraz tego, ile pieniędzy będzie kosztował. Dobrym pomysłem jest dodanie na końcu pozycji "20% na nieplanowane wydatki". Na każdej budowie jest ich zawsze sporo (np. koszty transportu, kurierzy, brakujące przysłowiowe śrubki itp.) Dzięki uzyskaniu kosztorysu będziesz mógł kontrolować swoje wydatki.
- Wybór i selekcja materiałów - Istotne jest, aby wybrać odpowiednie materiały (np. wykładziny podłogowe i ścienne) w celu osiągnięcia maksymalnej estetyki, jak również komfortu w pomieszczeniu.
- Zastanów się nad najlepszymi miejscami dla lamp/punktów świetlnych. Między innymi dlatego stosuje się projektowanie układów funkcjonalnych. Dzięki temu możemy umieścić lampę bezpośrednio nad lub nad stołem. ?
- Gdzie znajdują się gniazdka elektryczne? Ile będzie gniazdek, aby sieć mogła obsłużyć je wszystkie bez przeciążania jej? To jest właśnie etap projektowania funkcjonalnego. Aby zaprojektować prawidłową kolejność instalacji elektrycznych w każdym pomieszczeniu, warto zatrudnić profesjonalistów.
- Elementy dekoracyjne. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni element w oparciu o końcowy etap wnętrza.
Na generalny remont składają się m.in.
- Polega na całkowitym przemodelowaniu mieszkania. Może obejmować usunięcie starych ścianek działowych lub dodanie nowych.
- Instalacja nowych lub całkowita wymiana rur, elementów doprowadzających ogrzewanie oraz instalacji elektrycznej.
- Całkowita lub częściowa wymiana armatury wodno-kanalizacyjnej
- Całkowita lub częściowa wymiana drzwi i okien
- Tynkowanie, malowanie, tapetowanie.
- Montaż mebli do zabudowy
- Potem jest już "tylko", postawienie kropki nad i - ustawienie / zawieszenie akcesoriów, oświetlenia, czyli ostateczny wystrój wnętrza.
Planowanie z wyprzedzeniem pozwoli Ci zaoszczędzić czas, stres i uniknąć niepotrzebnych kosztów. I to już wszystko. Proste? To nie jest proste. Najprawdopodobniej pojawią się w trakcie pracy i nie jesteś w stanie ich przewidzieć. Doświadczony projektant może pomóc Ci szybko rozwiązać problemy i zaoferować wiedzę, ponieważ pracował na wielu cegłach.
Życzymy Ci udanego remontu i pięknych wnętrz.